جاذبه های شهر سویل در اسپانیا

۱۳۹۷ ۱۲ شهریور

کاخ سلطنتی آلکازار

همراه با کلیسای جامع، جاذبه کلیدی معماری سویل، کاخ سلطنتی آلکازار است. کار در این مجموعه بزرگ در قرن دهم میلادی آغاز شد، زمانی که امویان یک قلعه موریشی را به دیوارهای رومی متصل ساختند، اما در قرن ۱۲ بود که نخستین کاخ سلطنتی توسط  Almohad Dynasty در این محل ساخته شد. بازسازی و مرمت این مورد از جاذبه های معروف شهر سویل تا قرن نوزدهم ادامه داشت و منجر به ایجاد یک ساختار شد که ترکیبی از معماری موریه، رنسانس و مدجن است، این وِیژگی ها بعدها در کاخ مودجار نمایان شدند. طبقه های بالای آلکازار محل اقامت خانواده سلطنتی اسپانیا در سویل است، و آن را به قدیمی ترین اقامتگاه سلطنتی در اروپا که هنوز استفاده می شود تبدیل می کند.

کلیسای جامع 

بزرگترین بنای تاریخی کاتولیک ها در سویل با ابعاد عجیب و غریب، این مورد از جاذبه های معروف شهر سویل بزرگترین کلیسای جامع گوتیک در جهان است. ساخت این مجتمع گوتیک بزرگ که دارای ۸۰ نماز خانه کوچک نزدیک کلیسا است و طولانی ترین nave را در اسپانیا است، در سال ۱۴۰۱ در محل مسجد سابق شهر آغاز شد. کار ساخت آن بیش از ۱۰۰ سال ادامه داشت و در سال ۱۵۰۷ پروژه احداث کلیسای جامع به پایان رسید و در نهایت موفق به انجام هدف تیم طراح شد.

 

تریانا

تریانا یکی از محله های قدیمی شهر سویل است که حال و هوای خاص خود را دارد. این منطقه در کرانه رودخانه شهر ساخته شده و و با معماری خاص خانه هایش از جاذبه های معروف شهر سویل محسوب می شود. کوچه های سنگفرش و تو در توی این محله اغلب به میدانی کوچک در میان تعدادی خانه دو طبقه ختم می شوند و پیاده روی در آنها بسیار لذتبخش و سرگرم کننده است. این منطقه یک دلیل شهرت دیگر هم دارد و آن هنرمندان سفالگر ساکن این محله هستند که صنایع دستی آنها شامل ظروف سفالی و سرامیک های رنگارنگ آندولوسی از نمادهای فرهنگی شهر سویل محسوب می شود.

 

بالکن رومئو و ژولیت 

هنگام گذر از پیاده روهای سنگ فرش و پیچ در پیچ آلکازار در سانتاکروز به کوچه تنگ و باریکی به نام Calle Agua (کانال آب) می رسید. که به خاطر کانال آبی که سال های دور از بالای کاخ عبور می کرد چنین نامی را برای آن انتخاب کرده اند. این مسیر شما را به کاخ آلفرو می رساند، یکی از جاذبه های معروف شهر سویل که بسیار توریستی است. بالکنی که گفته می شود شکسپیر در داستان رومئو و ژولیت آن را توصیف کرده است این جا قرار دارد.

 

خانه پیلاتوس 

این مورد از جاذبه های معروف شهر سویل در قرن شانزدهم میلادی ساخته شده است و در واقع نمونه ای کوچکتر از خانه پیلاطس حاکم اورشلیم بوده است که حکم به صلیب کشده شدن حضرت عیسی را تایید کرد. معماری بکاررفته در بنای ساختمان به سبک معماری سنتی آندولوس می باشد که شامل یک محوطه فضای باز در مرکز بنا و اتاق هایی با دکورهای رنگی و استفاده از سنگ های سرامیک سفید است. اتاق مشهور به سالن طلایی یکی از موارد مورد توجه این خانه تاریخی برای گردشگرانی است که از آن بازدید می کنند. همچنین مجموعه ای ارزشمند از مجسمه های متعلق به دوران روم باستان برای بازدید در خانه قرار داده شده است. فیلم های Lawrence of Arabia ساخته شده در سال ۱۹۶۲ و Knight and Day سال ۲۰۱۰ در این جا فیلم برداری شده اند.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.
0 دیدگاه در رابطه این مقاله وجود دارد.
0  نفر این تور را پسندیده اند.