مکان های دیدنی برزیل

۱۳۹۷ ۱۲ شهریور

ساحل کوپاکابانا

ساحل زیبای کوپاکابانا با 4 کیلومتر طول، از خیابان ایزابل آغاز و دربرج نجات غریق6 (انتهای بخش شرقی ریو) پایان میابد و در هرانتهای آن قلعه ای تاریخی وجود دارد.ساحل تا اواسط قرن 18 میلادی که  بدست دریانوردان کشف شد، ساکوپناپا نام داشت.این تفرجگاه در سال 1970 بازسازی و سرتاسر آن پراز کافه، کلوپهای شبانه و پلاژهای بزرگ شد و اکنون جمعیتی در حدود 160000 نفر در این ساحل زندگی میکنند.محبوبیت ساحل بدلیل داشتن پلاژهای بزرگ و برگزاری المپیک تابستانی 2016 درآن است . البته نمایش آتش بازی سال نو، در ساحل کوپاکابانا یکی از بی نظیر ترین مراسمهای سال نو محسوب میگردد که بمدت 15 الی 20 دقیقه آتش بازی و کنسرتی در طول شب برگزار میگردد، که یکی از بزرگترین جاذبه های ساحل بحساب میآید.

باغ گیاهان

باغ گیاه شناسی(یاردیم ) در منطقه یاردیم  بامساحت 140 هکتار ودر پای کوه کورکووادو میباشد. شاه جان پرتغالی در سال 1808 جهت معرفی و جمع آوری ادویه جات، ترشیجات، جوزهندی و دارچین و فلفل هندی  باغ را افتتاح کرد.  یاردیم، شامل کتابخانه تخصصی گیاه شناسی با بیش از32000 جلد کتاب است که مرکز تحقیقاتی مهمی در توسعه طیف گیاه شناسی محسوب میشود و حدود 6000 گونه گیاهی ازجمله: درخت نخل، ارکیده، گیاهانی نادر، گیاهان گوشتخوار، میوه های خشک، درآن موجود است. جدای از گونه های گیاهان ، 140 گونه پرنده( از جمله:شاهین سفید کلفت و مارجین) در آن یافت می شود. و یکی از زیباترین جاذبه های این مکان، مسیر رویال تایمز با 143 درخت غول پیکر میباشد.

کوه کله قند

کوهی 369 متری درکنار اقیانوس اطلس، که  از طریق تله کابین با اتاقکهای شیشه ای و ظرفیت 65 نفر و  روزانه به مدت 3 دقیقه ، با دید پانوراما از کوهها و مناظر طبیعی زیبا میگذرد. تله کابین درسال 1912 ساخته و پس از سالیان متوالی  نهایتا درسال 2008  آخرین بازسازی آن صورت گرفت. کوه کله قند در قرن 16 میلادی در آن زمان که تجارت نیشکر در اوج خود بود، به دلیل شباهت کوه به شکل مخروطی نیشکر توسط پرتغالی ها کوه کله قندی نامیده شد. این مکان زیبا دارای غرفه سوغات، رستوران، کافه، ساندویچ فروشی و منطقه بازی کودکان میباشد.

آبشار ایگوآسو

نام ایگوآسو از کلمه دوبخشی گوا به معنای آب _رانی به معنای بزرگ میاید. آبشار  2,7 کیلومتری( سه برابر آبشار نیاگارا)است. ایگوآسو در پارک ملی، که سازمان جهانی یونسکو آنرا به ثبت رسانده است و در محل پیوند 3 کشور برزیل، آرژانتین و پاراگوئه قرار گرفته است. دو سوم این آبشار منحصربفرد در آرژانتین و یک سوم آن در برزیل قرار دارد که بخش برزیلی آن دارای 273 آبشار کوچکتر میباشد. یکی از بلندترین قسمتهای آبشار 84 متر ارتفاع دارد که به گلوگاه شیطان معروف است.

موزه فوتبال

مجموعه ای غنی از مفاخر فوتبال و تلفیقی از فرهنگ و فوتبال برزیل است.  استادیوم درسال 1940 ساخته  و ظرفیتی حدود 37000 نفر داشت که حدود 13 ماه برای ساخت و تبدیل این مکان به موزه فوتبال کنونی تلاش کردند و در نتیجه در سال 2008 موزه افتتاح گردید. دیدنیهای موزه فوتبال، شامل: پیراهنهای امضاء شده ، کفشهایی با ذکر تعداد گلهای زده شده آن بازیکن، توپهایی که در بازیهای جام جهانی بوده و تمام آثار قدیمی فوتبالی بازیکنان معروف از جام جهانی 1970 تاکنون میباشد.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.
0 دیدگاه در رابطه این مقاله وجود دارد.
0  نفر این تور را پسندیده اند.